Ekzém a jak nepoužívat kortikoidy zbytečně

O ekzému bylo napsáno mnoho. Pacienti si tak mohou odzkoušet různé přípravky a různé metody k potlačení projevů ekzémů, které najdou na internetu. Já nemám radu, ale doporučení.

Doporučuji značku Epidermu, kterou asi neznáte. Je to mladá značka, která se jako jediná v ČR úzce specializuje na kožní problémy a je v ní dobrá. Je opravdovým specialistou na problematickou kůži. Nejenom že umí klidnit ekzémy a další dermatitidy, ale dává kůži velké množství dalších výživných látek, které kůži dokáží zregenerovat, napnout a tak pomáhá Epiderma v likvidaci i vrásek. Kůži omlazuje a to výrazně. A při tom snižuje spotřebu kortikoidů. Jak je to možné? Není to reklamní trik? Již teď odpovím, že není.

Značka Epiderma, byť krátce na našem trhu, vsadila především na kvalitu kosmetických přípravků a jejich funkčnost. A za krátkou dobu si dobyla své postavení v dermatologii. Epiderma se řídí tím, že atopické ekzémy jsou mimo jiné i psychosomatickou záležitostí a tak se objevily i potravinové doplňky, které výrazně ovlivňují průběh onemocnění. Viz www.epiderma.cz sekce potravinové doplňky.

Epiderma, jako jedna z mála značek nedoporučuje jednotlivé přípravky, ale celé ucelené programy, které opravdu umí potlačit spotřebu kortikoidů. Jedná se o aktivní emoliencia – Balzám a Krém. Pojďme se na to podívat trochu blíže.

Základním předpokladem je použití aktivního emoliencia v podobě „Epiderma Balzám při Ekzému“ ( zkráceně). Balzám proto, že oproti mléku má více výživných látek, více tukových látek a lépe hydratuje a regeneruje. Co balzám obsahuje? Především Betuldiol, což je patentem značky Epiderma. Již jenom tato látka dává značce originalitu a velký náskok před konkurencí. Viz Betuldiol na str. www.epiderma.cz Tato látka je vysoce protizánětlivá a chytře likviduje bakteriální infekci v ranách ekzému. A aby toho nebylo málo, tak dalšími látkami balzámu jsou: Tocopherol, Allantoin, Bisabolol, Calcium Pantothenate, Cannabis Sativa Seed Extract ( konopný olej). Tedy vitamin E, Allantoin má velké regenerační a protektivní účinky na kůži, podporuje hojení poškozené pokožky a sliznic, Bisabolol je extrakt z heřmánku a má silné protizánětlivé vlastnosti, které zesilují účinek Betuldiolu, pomáhá kůži regenerovat a zacelovat, Calcium pantothenicum bývá většinou jako jedinou složkou v mnoha drahých přípravcích, umí hydratovat a pomáhá vytvářet obranný film, konopný olej, který svým složením nenasycených mastných kyselin především omega 3 a omega 6 je jedinečným zdrojem výživy kůže. Zdá se toho málo? Či mnoho? Mnohým značkám by výčet těchto aktivních látek vydal na mnoho řad různých balzámů, krémů a mlék. Ne však u Epidermy.

Balzám se používá kdykoliv se vám zdá kůže suchá. Kůže nesmí být suchá!

Epiderma Krém při Ekzému“ 50ml se používá na lokalizované kožní léze, které jsou rozškrábané a nanáší se dvakrát denně. Složení je shodné s balzámem, ale je koncentrovanější, tedy účinnější. Proto stačí dvakrát denně. Krém slouží k přimáznutí kůže.

Použitím Programu Ekzém ( aktivní balzám a aktivní krém) máte po třech až čtyřech týdnech pravidelného mazání většinou kůži klidnou. A na kortikoidy můžete při pravidelné péči zapomenout.

Tak co vy na to? Ještě si myslíte, že se jedná o marketingový trik a že se jedná pouze o obyčejný balzám a krém? Nejedná. Jedná se o účelnou funkční mixturu na kůži postiženou ekzémem. Balzám s krémem také otáčí pH kůže na stranu kyselosti a tím pomáhají kůži se bránit proti bakteriální infekci.

Shrňme si to – „Epiderma balzám při ekzému“ a „ Epiderma krém při Ekzému“ v objemu 300 ml a 50ml umí potlačit zánět, umí zneškodnit bakterie v ranách, umí perfektně hydratovat, umí hloubkově regenerovat kůži až do mladistvého vzhledu. Navíc balzám i krém přinášejí bonus, při pravidelném používání, regeneraci a hydrataci kolagenních svazků a tím i vyhlazování vrásek. Zároveň je tento balzám skvělou prevencí proti vzniku strií při těhotenství. Co chcete vice? Jenom se pravidelně mazat.

A kde tyto přípravky sehnat? Především v lékárnách a na našem e-shopu www.epiderma.cz , i když lékárník vám bude nabízet něco jiného. Znáte to. Proč bych objednával, když mám po ruce něco jiného a možná že i chemického.

Své reference a námitky posílejte na info@epiderma.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ArabicBulgarianChinese (Simplified)CroatianCzechDanishDutchEnglishFrenchGermanHungarianItalianPolishPortugueseRussianSpanishTurkish