Význam emoliencií ( promazávadel) značky Epiderma a jak s nimi zacházet

Slovo emoliencium a jeho význam mnoho lidí nezná. A je to škoda, protože jsou nejdůležitějším prostředkem v dermatologii. Emolienciím se většinou říká krém, mast, mléko a i jinak, třeba promazávadlo, nebo promašťovadlo. Ze všeho nejblíže má emoliencium k promazávadlu, protože je to jeho posláním – pořádně promazat kůži a hydratovat a vyživovat ji, či dodávat jí další potřebné látky, které kůže potřebuje. Jako například i proti stárnutí kůže. Tedy ke zpomalení stárnutí kůže. (Umí to a vyrábí to několik drahých značek, ale i Epiderma).

Je mnoho různých promazávadel, či odborně emoliencií, které se ale v mnohém liší. Jak zajisté všichni tušíme, je nejdůležitější vlastností emoliencia hydratovat kůži. To ale dělají většinou všechny přípravky, kterých je na trhu mnoho. Jsou to mléka, balzámy či krémy a masti různých značek. Ale otázkou je, jak se v nich vyznat a jak za nemalé peníze koupit to pravé ořechové, které by nám, resp. naší kůži, pomohlo a nedráždilo ji, nebo dokonce nealergizovalo.

Jak jsem se již zmínil, nejdůležitější vlastností emoliencia je kůži hydratovat. To splňují většinou všechny výrobky a o tom jsem již také psal. Levnější přípravky obsahují většinou chemickou konzervaci a mnoho dalších chemických látek. Ty dražší, jsou bez chemie. Rozdíl zná každý – chemické příměsi mohou, ale nemusí, alergizovat. Většinou však ano a proto se nehodí k ošetření problematické kůže.

Lepší emoliencia již v sobě krom hydratačních složek obsahují i lipidy. A opět je třeba se mrknout na složení, zda není ve větší míře přítomna chemie.

Nejlepší emoliencia, ale také i nejdražší, obsahují mimo zmiňovaných hydratačních a tukových látek i látky, které upravují obrannou kožní bariéru, upravují pH kůže. Jsou většinou vhodná pro celodenní použití ( většinou různá hydratační mléka, balzámy, ale i krémy). Tento druh drahých emoliencií může již ale obsahovat i další účinné bioaktivní látky, které kůži klidní při zánětlivých onemocněních jako je léčba akné, léčba ekzému, léčba seborey či léčba lupénky. Tyto látky v emolienciích obsažené napomáhají hloubkové regeneraci kůže a urychlují její ozdravný proces.  Takových emoliencií je ale již jen poskrovnu. Jednou ze značek, je i Epiderma, která je specialistou na kožní problémy. Vyplatí se Vám navštívit jejich stránku www.epiderma.cz a pochopit, proč je tak žádaná.

Jak je vidět, bez emoliencií by se kožní lékařství neobešlo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ArabicBulgarianChinese (Simplified)CroatianCzechDanishDutchEnglishFrenchGermanHungarianItalianPolishPortugueseRussianSpanishTurkish