Co to je Betulin

O Betuldiolu již toho bylo napsáno mnoho. Je známé, že tuto kompozici Betuldiol výhradně používá značka Epiderma, protože ji vynalezla.

Kompozice Betuldiol má dvě složky: extrakt z břízy a kanabidiol ( CBD) z konopí. Takto to zní lacině, nějaký extrakt z břízy a něco z konopí. Ale podívejme se nejdříve na extrakt z břízy, který obsahuje tak důležitý betulin. A to je již jiná káva. A ne laciná.

Již v dávných dobách byla známá Chaga, neboli Čaga ( česky to je Eezavec šikmý). Jedná se o houbu, která parazituje na bříze. Její barva je tmavá až černá. A dávní lidé si všimli jejich všeobecných léčivých účinků na jejich zdraví. Používali ji k léčbě zánětů žaludku, střev, k léčbě zánětů kůže, k hojení ran a k posílení imunity při infekčních onemocněních. Sloužila i při léčbě plísní. Používali ji ke všemu. Čaga byla ale vzácná a ne na každého se dostalo. To byl důvod vyzkoušet jiné části stromu, na kterém Čaga rostla. Listy a kůru z břízy. A ejhle, účinky byly podobné. Dnes již víme, že Čaga byla plná betulinu, zrovna tak jako listí břízy a její kůry.

Později s rozvojem vědy a techniky analýz se začalo s výzkumem extraktů z listí břízy a její kůry, aby se zjistilo, že betulin, který je ve velké míře zde zastoupený, je přírodní pentacyklický triterpenický alkohol. Jeho objev se datuje k roku 1788. V té době prodělaly extrakty z břízy velké boom pro své široké léčebné vlastnosti. Používaly se do šampónů na vlasy, k péči o zuby a dásně, dále k léčbě různých zánětů kůže. Extrakty z břízy se pro velký léčebný potenciál používaly všude. Ještě nedávno se extrakt z břízy používal do šampónů na vlasy. Březový extrakt byl ale bohužel vytlačen moderními, syntetickými látkami.

I přes to je betulin stále v zájmu vědců, včetně značky Epidermy. V poslední době byly úspěšně provedeny studie o tom, že betulin by měl v určitých koncentracích léčit i některé druhy rakoviny a být lékem na HIV. V neposlední řadě se současnými studiemi potvrzuje i jeho antibakteriální účinek, protiplísňový účinek i účinek proti virům. Bylo tedy vědecky potvrzeno, co dávní lidé intuitivně a dlouhodobým pozorováním již věděli. Že betulin z břízy léčí. Ví o tom i značka Epiderma. Proto je betulin jednou ze dvou složek Betuldiolu.

Lze tedy napsat, že betulin je obrovským přínosem pro značku Epiderma, pro kosmetiku a pro zdraví lidi vůbec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ArabicBulgarianChinese (Simplified)CroatianCzechDanishDutchEnglishFrenchGermanHungarianItalianPolishPortugueseRussianSpanishTurkish